wczasy, wakacje, urlop
11 May 2010r.
Za Władysławowem droga wkracza na półwysep Helski. Mierzeja Helska Powstała w wyniku działalności przybrzeżnych prądów morskich, które osadzały tu materiał pochodzący z niszczenia brzegu morskiego w innych miejscach. Przyjmuje się, że formowanie mierzei zaczęło się w początku holocenu, tj. około 10 tys. lat temu. Początkowo był to ciąg mniejszych lub większych wysepek, które z czasem połączyły się w jedną całość.
15 May 2010r.
Hel - miasto na cyplu - półwysep helski Miasto na cyplu Mierzei Helskiej. Port rybacki i żeglugi przybrzeżnej oraz port wojenny. Baza rybołówstwa i przetwórstwa rybnego (Przedsiębiorstwo „Koga"), ośrodek turystyki i kąpielisko morskie. Laboratorium Morskie Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Liczy około 5 tys. mieszkańców.
16 May 2010r.
Zabytki w miejscowości Hel. Przy bulwarze nadmorskim, obok portu gotycki kościół (do 1945 r. ewangelicki) z XIV w., w 1. poł. XV w. rozbudowany. Po wojnie opuszczony, został w 1971 r. adaptowany na Muzeum Rybołówstwa. Ekspozycja zapoznaje z historią rybołówstwa na polskim wybrzeżu. Na drugiej kondygnacji wystawa poświęcona dziejom Helu. Z drewnianej wieżyczki kościelnej widok na port i miasteczko. Wokół kościoła skansen różnych typów łodzi rybackich z polskiego wybrzeża.
24 July 2013r.
KRAINA KASZUBÓW Kaszubi to, obok górali i Ślązaków, jedna z najbardziej wyrazistych wśród mieszkańców naszego kraju grup kulturowo-etnicznych. Wyróżniają się charakterystycznym językiem (dialektem) i bogatą literaturą Język ten jest ciągle żywy, posługuje się nim teraz w Polsce ok. 300-500 tys. osób. Kaszubi zamieszkują wschodnie Pomorze.