Tanie pokoje na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

  [1]  2  Następna >

Jak Polacy dokonują rezerwacji miejsc noclegowych

01 styczeń 2010r.

Z badania przeprowadzonego przez firmę Gemius wynika, że co trzeci internauta w drugiej połowie 2009 roku, zamierza zarezerwować nocleg w hotelu, pokoju gościnnym, czy apartamencie. Respondenci w internecie zamierzają szukać przede wszystkim informacji o miejscach noclegowych, samej rezerwacji dokonają już nie poprzez sieć. Po powrocie z urlopu, prawie dwie trzecie ankietowanych zamierza wystawić recenzję miejsca pobytu.


zaplanuj wczasy

07 czerwiec 2009r.

W zależności od położenia, w które kierujemy się na urlop można osiąść w wielorako usytuowanych pensjonatach. kiedy nasz urlop padł nad zalew, mamy do dyspozycji kwatery rozlokowane niedaleko lub od kolumny nadbrzeżnej wody, z reguły im krócej do wody tym drożej zapłacimy. Jeśli na wypoczynek wybraliśmy się w Karpaty, to sytuacja jest zbieżna, możemy obierać kwatery na skrajach lub w samym centrum gór. Te drugie to często są stanice PTTK.


Jastrzębia Góra

09 maj 2010r.

Jastrzębia Góra to duże wczasowisko i kąpielisko morskie położone na stromym klifowym brzegu Bałtyku. Należy do najbardziej znanych i najliczniej odwiedzanych kurortów polskiego wybrzeża. Jest najdalej na północ wysuniętą miejscowością w Polsce - 54°50' 11" szer. geogr. północnej.


Kuźnica

12 maj 2010r.

Kuźnica to stara wieś rybacka, administracyjnie włączona do Jastarni. Po raz pierwszy wymieniona w 1570 r. W1635 r. król Władysław IV wzniósł opodal osady fortecę Kazimierzowo, nazwaną tak od imienia jego brata Jana Kazimierza. Zbudowano ją na planie czworoboku z pięciobocznymi bastionami na narożach. Razem z sąsiednim Władysławowem miała stanowić zaporę przed atakiem floty szwedzkiej. Podobnie jak Władysławowo opuszczona w 1644 r. popadła w ruinę i nie pozostał po niej ślad.


Jastarnia nad morzem w Polsce

12 maj 2010r.

JASTARNIA Miasto na Mierzei Helskiej. Port rybacki, kąpielisko morskie, ośrodek wczasowy. Około 4 tys. mieszkańców. Administracyjnie do obszaru miasta należy sąsiednia Jurata i położona 7 km na zachód Kuźnica.


Skowroni, Kąty - miejscowości polskiego wybrzeża

04 lipiec 2011r.

SKOWRONKI. Pierwszą wzmiankę o osadnictwie zakonu znajdujemy w dokumencie lokacyjnym karczmy z dnia 13 lipca 1439 roku, wystawionym przez szpitalnika i kom-tura elbląskiego Heinricha Reuss von Plauen.


Jantarowe Złoto

24 lipiec 2013r.

JANTAROWE ZŁOTO Jantar, dobry kamień, święty kamień, złoto północy, złoto iałtyku, elektron - bursztyn niejedno ma imię. Barw także wiele: antarowe bryłki zależnie od wieku mienig się kolorami od niemal liałego, przez wszystkie odcienie żółci i pomarańczu, po ciemny, prawie wiśniowy. Od wieków bursztyn budził podziw i zainteresowanie. Ze względu na piękno, przyjemny zapach i podatność na obróbkę zawsze wykorzystywany byt jako kamień dekoracyjny. "Paciorki złociste jak słońce opiewał już Homer.


Strona 1 z 2,   [1]  2  Następna >